Osiągnięcia

Restauracja Bombaj Tandoori cieszy się dobrą renomą od przeszło 18 lat. Nasz lokal doceniany jest zarówno przez klientów indywidualnych jak i przez firmy czy instytucje państwowe. Przez minione lato cieżką pracą zgromadziliśmy grono sympatyków, a także u wielu osób pobudziliśmy zamiłowanie do kuchni i kultury indyjskiej. Nasza pracowitość i zaangażowanie została wielokrotnie doceniona, między innymi poprzez dwukrotne wyróżnienie Bombaj Tandoori jako laureata w kategorii Lider Gastronomii.


Recenzja dziennikarza Gazety Wyborczej

Bombaj-Tandoori, Sosnowiec ****
Restauracja, Sosnowiec, ul. Partyzantów 5
"Niby nic i wszędzie daleko, a mało kto wie, że są posiadaczami jedynego chyba w tym rejonie kraju oryginalnego pieca tandoori - to taki orientalny prekursor grilla - nad czaszą w postaci odwróconego dzwonu specjały opiekane są gorącym powietrzem. Mniam! Indyjski specjał - nany - powinien być robiony tylko na tandoori, by potem zostawić w nas niezastąpione wrażenie pukania do bram Kashmiru! Szczególnie polecam pulpety malaj kofta i tandoori masal - kurczaka z krewetkami wprost z pieca. Kto by się spodziewał u nas takiej restauracji - indyjska muzyka, szum fontanny i wrażenie zjednoczenia z Shiwą przy ulotnym zapachu kadzideł? Skądinąd wiem, że lepszy sort naszych śląskich biznesmenów z ochotą odwiedza to miejsce, co nie dziwi, skoro po jego opuszczeniu przychodzi natychmiastowa ochota odkładania na wycieczkę do Indii. Ciekawe, czy po takiej kuchni czują się oczyszczeni, jak po wyjściu z rytualnej kąpieli w Gangesie? W Bombaj Tandoori pokonanie ciała kosmicznego, czakramu anya i odkrycie w sobie atmana zdają się być w zasięgu ręki."

 

 

REFERENCJE
  Katowice, 22 Listopad 2001
 
              Jestem zaszczycony, że mogłem uczestniczyć w tej ceremonii. Według mnie "Bombaj- Tandoori" w Katowicach to najpiękniejsza indyjska restauracja w Polsce oraz we wschodniej Europie. Ta restauracja to doskonały wybór, wszystko i wszędzie jest cudowne. Myślę, że klienci uważają to za miłe miejsce by spędzić czas, jakby w takich małych Indiach, gdzie jest indyjska restauracja, miła atmosfera i bardzo smaczne jedzenie, przygotowywane przez Indyjskich i Bangladeskich kucharzy. Ja osobiście doceniam poczynania firmy Ganges bardzo mocno. 

Życzę dalszych sukcesów.
Dziękuje.
Ambasador Bangladeszu w Polsce
DR. M.A. Samad
9 Czerwiec, 2007
 
Drogi Omar Faruque,
 
Jest mi bardzo miło, że spotkałem Pana w Krakowie. W dzisiejszy wieczór z pokorą i uznaniem stwierdzam, że czasami powinniśmy uczyć się od Pana pracowitości.. 
Najlepsze życzenia dal Pana i Pańskiej rodziny i powodzenia w biznesie.
Z wyrazami szacunku
Bhikam Agarwal
Dyrektor finansowy 
W Arcellor Mittal


Omar,
 
Dziękuje Ci, że przywiozłeś mój kraj (Indie) do Polski i okazałeś się nadzwyczajnym gospodarzem.
Z niecierpliwością czekam aż zobaczymy się w Delli.
M.J. Akber
Doradca Premiera Indii
Rajib Ghandi